PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH USLUGA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

NOVI BRZI PREGLED ZAKONSKE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
zg-b-odmah-obradite-drobljenjem-yyed NN 89/2008

• 2.1.4. Dodatno bistrenje ekstrakta ili koncentriranje bakterijske frakcije obično nije potrebno, ali se može postići filtriranjem i/ili centrifugiranjem kako je opisano u Odjeljku III.1.1.3. – 1.1.5.


Stranica 2008-07-89-2843 NN 89/2008

• Vidi dijagram te opis testova i optimizirane protokole u odgovarajućim dodacima:


Internet NN 89/2008

• 1. Shema za detekciju i identifikaciju bakterije R. solanacearum u vodi


Internet stranice NN 89/2008

• (1) Za preporučene postupke uzorkovanja vidi Odjeljak IV.2.1.


Internet stranice NN 89/2008 • (5) Metode obogaćivanja za PCR test opisane su u Odjeljku VI.A.4.2. i Odjeljku VI.A.6.
Internet stranice NN 89/2008 • (6) Metode obogaćivanja za ELISA test opisane su u Odjeljku VI.A.4.2. i Odjeljku VI.A.8.
Internet stranice NN 89/2008 • (7) Tipična morfologija kolonije opisana je u Odjeljku II.3.d.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH USLUGA, INTERNET USLUGE Pregled
Informacije NN 89/2008
• (9) Pouzdana identifikacija čistih kultura vjerojatnih izolata bakterije R. solanacearum postiže se provođenjem testova opisanih u Odjeljku VI.B.

Poslovne stranice NN 89/2008
• 2. Metode za detekciju i identifikaciju bakterije R. solanacearum u vodi

Servis NN 89/2008 • Validirani postupak opisan u ovom odjeljku može se primijeniti za detekciju patogena u uzorcima površinske vode kao i za ispitivanje uzoraka tekućeg otpada nastalog pri preradi krumpira ili otpadnih voda. Međutim, važno je napomenuti da će očekivana osjetljivost detekcije ovisiti o supstratu. Na osjetljivost izolacije utječu populacije konkurentnih saprofitnih bakterija koje su općenito veće u otpadnim vodama nastalim pri preradi i obradi krumpira nego u površinskim vodama. Dok se može očekivati da će se dalje opisanim postupkom detektirati tek 103 stanica po litri površinske vode, osjetljivost detekcije u tekućem otpadu nastalom pri preradi krumpira i u otpadnim vodama bit će vjerojatno znatno niža. Stoga se preporučuje testirati otpadne vode poslije svakog postupka pročišćavanja (npr. sedimentiranja ili filtriranja) tijekom kojega se smanjuju populacije saprofitnih bakterija. Kada ocjenjujemo pouzdanost dobivenih negativnih rezultata, treba uzeti u obzir ograničenja u osjetljivosti postupka testiranja. Iako se ovaj postupak uspješno primjenjuje u istraživanjima čiji je cilj utvrditi prisutnost ili odsutnost patogena u površinskim vodama, treba biti svjestan njegovog ograničenja ako se koristi u sličnim istraživanjima tekućeg otpada nastalog pri preradi krumpira ili otpadnih voda.
Glasnik NN 89/2008 • – Ponovljena uzorkovanja u različito vrijeme tijekom gore navedenih razdoblja na određenim mjestima uzorkovanja povećat će pouzdanost detekcije jer će se smanjiti učinci vremenskih promjena.
Novo NN 89/2008 • – Treba uzeti u obzir učinke obilnih padalina te zemljopisna obilježja tekućice kako bi se izbjegao značajni utjjni utjecaj razrjeđenja kojirikriti prisutnost patogena.
Poslovi NN 89/2008 • 2.1.1. Na odabranim mjestima uzorkovanja uzmite uzorke vode u sterilne epruvete ili boce za jednokratnu uporabu, po mogućnosti na dubini većoj od 30 cm i na udaljenosti od najviše 2 m od obale. U slučaju tekućeg otpada nastalog pri preradi krumpira i otpadnih voda, uzorke uzmite na mjestu njihovog ispusta. Preporučena veličina uzorka je 500 ml po mjestu uzorkovanja. Ako se žele manji uzorci, preporučuje se uzimanje uzoraka najmanje tri puta na svakom mjestu uzorkovanja, pri čemu se svaki uzorak sastoji od dva poduzorka od najmanje 30 ml. Za intenzivno istraživanje odaberite najmanje tri mjesta uzorkovanja na 3 km tekućice te osigurajte uzimanje uzoraka i iz pritoka te tekućice.
Poticaji NN 89/2008 • 2.1.2. Uzorke prevozite u tami i pri niskim temperaturama (4 do
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR: Broj 114/93, Broj 3/02, Broj 90/09, Broj 59/96, Broj 15/91, Broj 11/07


LINK - POSLOVNI SAVJETNIK, POSLOVNI SUBJEKTI, POSLOVNI PLAN I DRUGO Pregled