PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 88/2002 • 3. ako je zatečena pri počinjenju prekršaja protiv javnog reda i mira ili je u pitanju prekršaj koji se odnosi na nasilje u obitelji za koje se može izreći kazna zatvora ili novčana kazna od 2.000,00 kuna ili veća, a postoji osnovana bojazan da će nastaviti s činjenjem prekršaja.
NN 88/2002 • (2) Zadržavanje prema stavku 1. ovoga članka može trajati do prestanka razloga zbog kojih je određeno, ali najdulje osam dana, a prema maloljetniku najdulje 24 sata, a računa se od trenutka lišenja slobode. Okrivljenik se mora ispitati u roku od 24 sata, a prekršajni postupak započeti prvoga narednoga radnog dana nakon dana kada je okrivljenik ispitan.
NN 88/2002 • (3) Zadržavanje u prekršajnom postupku može se odrediti ili produljiti i nakon donošenja odluke kojom je izrečena kazna zatvora zbog prekršaja protiv javnog reda i mira ili nasilja u obitelji, ako se s obzirom na okolnosti može očekivati da će okrivljenik nastaviti s činjenjem prekršaja. Tako određeno zadržavanje traje do stupanja okrivljenika na izdržavanje kazne zatvora, a najdulje 15 dana i uračunava se u kaznu.
NN 88/2002 • (4) Rješenje o zadržavanju odmah se predaje okrivljeniku. Na to rješenje okrivljenik i njegov branitelj mogu se žaliti u roku od 48 sati vijeću prekršajnog suda, koje će o žalbi odlučiti bez odgode. Žalba nema odgodne moći. Zadržanoj će se osobi bez odgode dopustiti da o zadržavanju obavijesti rođaka ili koju osobu od povjerenja odnosno branitelja, ako branitelj nije bio nazočan pri njezinu ispitivanju. Ako je zadržan maloljetnik ili osoba u pijanom stanju, sudac će, ako je to moguće, bez odgode izvijestiti članove njegove obitelji ili za maloljetnika druge osobe koje o njemu skrbe.
NN 88/2002 • (1) Osoba pod utjecajem opojnih sredstava zatečena u činjenju prekršaja može se nalogom suca ili policije zadržati do otrežnjenja odnosno najdulje do 12 sati ako postoji bojazan da će u takvom stanju nastaviti s činjenjem prekršaja.
NN 88/2002 • (2) Nalog iz stavka 1. ovoga članka predaje se zadržanoj osobi čim to bude moguće s obzirom na njezino stanje. Protiv naloga iz stavka 1. ovoga članka može se u roku od 3 dana podnijeti pritužba Visokom prekršajnom sudu. Ako utvrdi da je pritužba osnovana, Visoki će prekršajni sud to utvrditi posebnim rješenjem, te uputiti zadržanu osobu da eventualnu naknadu štete ostvaruje u parnici.
NN 88/2002 • Upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak ne može odrediti zadržavanje, ali obrazloženim zahtjevom može od suda zatražiti da odredi, produlji ili ukine zadržavanje, te može naložiti policiji da okrivljenika dovedu pred sud radi donošenja odluke o zadržavanju.
NN 88/2002 • (1) Ako postoji osnovana sumnja da je okrivljenik počinio prekršaj u stanju neubrojivosti ili u stanju u kojem uslijed svoje duševne smetnje ozbiljno i izravno ugrožava vlastiti život ili zdravlje ili sigurnost, odnosno život ili zdravlje ili sigurnost drugih osoba, prekršajni sud će ga rješenjem uputiti u psihijatrijsku ustanovu radi provođenja postupka za prisilno zadržavanje i prisilni smještaj.
NN 88/2002 • (2) Prekršajni sud utvrdit će postojanje pretpostavaka za upućivanje okrivljenika u psihijatrijsku ustanovu iz stavka 1. ovoga članka na temelju mišljenja liječnika vještaka.
NN 88/2002 • (1) Troškovi postupka su izdaci učinjeni od njegovog započinjanja, pa i prije započinjanja postupka, sve do njegova završetka. Oni obuhvaćaju:
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 88/2002 • 1. troškove za svjedoke, vještake, tumače i troškove očevida, uključivši i vještačenje provedeno prije započinjanja postupka,
NN 88/2002 • 3. podvozne i druge troškove suca te drugih službenih osoba,
NN 88/2002 • 4. nagradu i nužne izdatke branitelja, nužne izdatke oštećenika, njegova zakonskog zastupnika i opunomoćenika,
NN 88/2002 • 5. troškove prijevoza i čuvanja privremeno oduzetih predmeta,
NN 88/2002 • 7. dio općih troškova suda i upravnog tijela koje vodi prekršajni postupak u paušalnom iznosu koji se određuje prema posebnim propisima, ovisno o složenosti i trajanju postupka, te imovnom stanju osobe obvezne da plati tu svotu. Propise o troškovima prekršajnog postupka donosi ministar nadležan za poslove pravosuđa.
NN 88/2002 • (2) Troškovi prevođenja na jezike manjina u Republici Hrvatskoj koji nastanu primjenom odredbi zakona kojima se određuje pravo nacionalnih manjina na uporabu svog jezika u postupku neće se naplaćivati od osoba koje su prema ovom Zakonu dužne nadoknaditi troškove postupka već iz državnog proračuna.
NN 88/2002 • (3) Ministar nadležan za poslove pravosuđa donijet će propise o troškovima postupka, a do njihova će se donošenja primijeniti podzakonski propisi koji se odnose na troškove kaznenog postupka koji su na snazi u trenutku stupanja na snagu ovoga Zakona.
NN 88/2002 • (1) Troškove postupka snosi okrivljenik koji je proglašen krivim ili mu je izrečena mjera upozorenja ili zaštitna mjera, ako zakonom nije drukčije određeno. Sud ili upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak može osloboditi okrivljenika dužnosti naknade troškova postupka, u cijelosti ili djelomično, ako smatra da ih okrivljenik ne može naknaditi bez štete za nužno uzdržavanje sebe ili osoba koje je on dužan uzdržavati.
NN 88/2002 • (2) Ako je postupak, koji je pokrenut po službenoj dužnosti ili na prijedlog državnog odvjetnika, prijave upravnog tijela, odnosno pravne osobe s javnim ovlastima obustavljen, troškovi postupka padaju na teret proračunskih sredstava suda ili upravnog tijela, a ako su naplaćeni, vratit će se.
NN 88/2002 • (3) Ako je postupak obustavljen zbog lažnog zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka, troškove snosi takav podnositelj koji je dužan naknaditi i nužne troškove okrivljenika, njegova zakonskog zastupnika i opunomoćenika.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 40/92, Broj 84/06,
Broj 59/06, Broj 49/03,
Broj 96/05, Broj 111/04
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE