PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 8/1992

• Članove vijeća imenuje Komisija između svojih članova, te iz redova povjesničara, pravnika, liječnika i drugih znanstvenih, stručnih i javnih radnika.


Propis NN 8/1992

• Vijeće u svom djelokrugu na temelju dokumenata, svjedočanstava i na drugi pogodan način utvrđuje povijesnu istinu o stvarnom broju žrtava, o okolnostima i mjestu stradanja te počiniteljima ratnih zločina.


Propis NN 8/1992

• Na zahtjev predsjednika Komisije ili po završenom istraživanju vijeće o njemu podnosi pismeno izvješče predsjedniku Komisije. Izvješće treba sadržavati podatke o zadaći vijeća, o dostavljenim pripremnim radovima, o prijepornim pitanjima, bitnim pribavljenim dokazima, stručnim mišljenjima i vještačenjima te o žrtvama, okolnostima i mjestima stradanja.


Propis NN 8/1992

• Kad predsjednik komisije primi izvješće daje ga na sjednicu Komisije radi odlučivanja. Predsjednik vijeća koje je vodilo postupak usmeno razlaže izvješće te, ako misli da je to potrebno, dopunski ga tumači. Nakon toga predsjednik otvara raspravu. Po završenoj raspravi predsjednik daje izvješće na odlučivanje. Ako Komisija ne prihvati izvješće, vraća ga vijeću koje ga je podnijelo, radi dopune ili obvezuje drugo vijeće ili nekoga od članova Komisije da obradi stajališta suprotna izvješću.


Propis NN 8/1992
• Komisija ima predsjednika. Predsjednik Komisije saziva sjednice i organizira rad Komisije.

Propis NN 8/1992
• - brine se o ostvarivanju suradnje s arhivima, muzejima, crkvenim institucijama, političkim organizacijama, poduzećima, državnim organima i drugim institucijama, organizacijama i tijelima koja raspolažu potrebnom dokumentacijom za zadaću Komisije,

Propis NN 8/1992 • - brine se o obnovi i održavanju grobova i grobišta žrtava iz članka 2. Zakona, te dostojnom obilježavanju i eventualnom prijenosu posmrtnih ostataka i dostojnom ukopu na drugom mjestu,
Propis NN 8/1992 • - utvrđuje visinu nagrade i naknade troškova članovima Komisije u svezi s radom Komisije,
Propis NN 8/1992 • Komisija ima tri potpredsjednika. Potpredsjednici Komisije zamjenjuju predsjednika ako je odsutan ili drukčije spriječen. Potpredsjednici Komisije pomažu u radu predsjedniku Komisije i, po njegovu ovlaštenju, obavljaju određene poslove iz njegova djelokruga.
Propis NN 8/1992 • Građani daju izjave pred vijećem Komisije Osim pred vijećem Komisije građani svoju izjavu mogu dati pred sudom, upravnim organom, diplomatsko-konzularnim predstavništvom Republike Hrvatske ili uredima Republike Hrvatske u inozemstvu. Izjavu potpisuje osoba koja ju je dala, te službena osoba pred kojom je daju. Organi iz stavka 1. ovoga članka dužni su, potkraj svakoga mjeseca, primljene izjave dostavljati Komisiji. O primljenim izjavama organi iz stavka 1. ovoga članka vode posebnu evidenciju.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 8/1992 • Ovaj poslovnik stupa na snagu danom objave u "Narodnim novinama".
Propis NN 9/1992 • Sabor Republike Hrvatske na zajedničkoj sjednici svih vijeća 14. veljače 1992. donio je slijedeće
Propis NN 9/1992 • 1. Prigodom međunarodnog priznanja Republike Hrvatske. Sabor Republike Hrvatske odaje priznanje hrabrom hrvatskom vojniku koji je ostavio svoj dom i sebe podario službi za domovinu baš kao i bezbroj puta u povijesti borbe hrvatskog naroda za opstanak na ovim prostorima i na taj način, uz odlučnu volju cjelokupnoga hrvatskog naroda i svih državljana Republike Hrvatske, te vrhovništva Republike Hrvatske, dao ogroman doprinos ostvarenju 900-ljetne težnje hrvatskog naroda za vlastitom državom.
Propis NN 9/1992 • 2. Sabor Republike Hrvatske prihvaća u cijelosti uvodna izlaganja predsjednika Sabora Republike Hrvatske, dr. Žarka Domljana i potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske, dr. Mate Granića, o stanju u Republici Hrvatskoj naxon njenoga međunarodnog priznanja i suglasan je sa ciljevima za predstojeće razdoblje koji su sadržani u uvodnim izlaganjima.
Propis NN 9/1992 • 3. Zastupnici Sabora Republike Hrvatske svjesni su da Republika Hrvatska, kao samostalna i suverena država, ima posebnu odgovornost u osiguranju svih pojedinačnih ljudskih sloboda i prava te kolektivnih etničkih odnosno nacionaloih, prava. Stoga Sabor Republike Hrvatske obvezuje sva tijela državne vlasti da, u okviru svojih zakonskih ovlaštenja i područja djelovanja, poduzmu sve potrebite mjere za funkcioniranje pravne države na cjelokupnom teritoriju Republike Hrvatske.
Propis NN 9/1992 • 4. Sabor Republike Hrvatske podržava dolazak Međunarodnih mirovnih snaga na određena područja unutar međunarodno priznatih granica Republike Hrvatske te obvezuje izvršnu vlast da učini sve kako bi na miran način - i uz pomoć međunarodne zajednice - bio ostvaren, što je moguće prije, puni suverenitet Republike Hrvatske i na tim područjima:
Propis NN 9/1992 • 5. Obvezuje se Vlada Republike Hrvatske da poduzme sve potrebito kako bi međunarodna zajednica, posebno članice Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda, i sve države koje su priznale Republiku Hrvatsku, bile upoznate sa činjenicom da je na privremeno zaposjednutim područjima Republike Hrvatske prognano iz svojih domova gotovo cjelokupno hrvatsko i ostalo nesrpsko pučanstvo, te da je na okupirana područja pod zaštitom bivše Jugoslavenske narodne armije, Republika Srbija doselila, i doseljava, građane srpske nacionalnosti i na taj način nasilno mijenja etničku strukturu stanovništva. Potrebito je međunarodnu zajednicu izričito upoznati sa relevantnim pokazateljima o broju hrvatskoga pučanstva, koje je obitavalo na tom području prije početka rata, te o sustavnom razaranju crkava i kulturno povijesnih spomenika koji svjedoče o njegovom vjekovnom nastanjivanju tih područja Svjetska javnost mora saznati da na privremeno zaposjednutim područjima Republike Hrvatske. na koja se spremaju doći Mirovne snage Ujedinjenih naroda pripadnici hrvatskog naroda u svojoj vlastitoj domovini nemaju pravo na život ni na bilo kakvu zaštitu. Zbog toga je neophodno da Vlada Republike Hrvatske putem nadležnih ministarstava. osigura istinito i pravovremeno informiranje svjetske javnosti.
Propis NN 9/1992 • 6. Obvezuje se Vlada Republike Hrvatske da uz pomoć međunarodne zajednice naročito sada nakon što je Republika Hrvatske medunarodno priznata kao ravnopravna država svjetske zajednice naroda, učini sve kako bi se državljani Republike Hrvatske koji su, u vrijeme dok je Republika Hrvatska bila u sastavu bivše SFRJ bili regrutirani u bivšu JNA, puste svojim kućama kako ne bi i dalje bili pro tupravno zadržavani u jedinicama bivše JNA, te prisiljavani da se na njenoj strani bore protiv vlastite domovine. Isto tako treba poduzeti sve potrebito kako bi se što prije svi nezakonito uhićeni civili oslobodili iz zarobljeništva, a koji se sada nalaze u mnogobrojnim koncentracionim logorima u Republici Srbiji, kao i na područjima pod kontrolom bivše JNA.
Propis NN 9/1992 • 7. Sabor Republike Hrvatske utvrđuje da Republici Hrvatskoj predstoji u ovom trenutku teška zadaća ne samo povratka privremeno zauzetih područja već svekolika obnova, kako duhovna, tako i gospodarska, a naročito obveza povratka svih prognanih u njihove domove, te obvezuje Vladu Republike Hrvatske da u svojim nadležnostima pripremi sve potrebito kako bi se to što prije počelo ostvarivati i o tome obavijesti Sabor.
Propis NN 9/1992 • Sabor Republike Hrvatske na zasjedanju 14. veljače 1992. donosi
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 5/09, Broj 17/96, Broj 121/07, Broj 5/05, Broj 124/06, Broj 88/05


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled