PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 59/1992

• Na prijedlog najmanje deset zastupnika Zastupnički dom može odlučiti da se kod donošenja pojedinih akata skrate rokovi predviđeni ovim poslovnikom.


Propis NN 59/1992

• Dnevni red sjednice Zastupničkog doma utvrđuje se, u pravilu, na početku sjednice.


Propis NN 59/1992

• Ako sjednica Zastupničkog doma traje dulje od jednog dana, predsjednik Zastupničkog doma može naknadnao predložiti da se dnevni red dopuni novim predmetima.


Propis NN 59/1992

• Ako u prijedlog dnevnog reda nije unesen predmet koji je predložio ovlašteni predlagatelj na način predviđen ovim poslovnikom, a predlagatelj ostane pri svome prijedlogu, o prijedlogu se odlučuje bez rasprave.


Propis NN 59/1992
• Predmet koji predsjednik nije uvrstio u dnevni red, a Dom ga je odbio uvrstiti u dnevni red na izričiti zahtjev predlagatelja, ne može biti ponovno predložen prije proteka roka od tri mjeseca od dana kada ga je Zastupnički dom odbio uvrstiti u dnevni red sjednice.

Propis NN 59/1992
• Prijedlog zakona koji je odbijen na sjednici ne može biti ponovno uvršten u dnevni red sjednice u roku iz prethodnog stavka.

Propis NN 59/1992 • Prilikom utvrđivanja dnevnoga reda najprije se odvojeno odlučuje o prijedlogu da se pojedini predmet izostavi, zatim da se dnevni red dopuni pojedinim predmetom, a nakon toga se odlučuje o hitnosti postupka.
Propis NN 59/1992 • Nakon donošenja odluka iz prethodnog stavka ovoga članka, predsjednik Doma daje na usvajanje dnevni red u cjelini.
Propis NN 59/1992 • Kada predlagatelj čiji je prijedlog zakona, odnosno konačni prijedlog zakona unesen u prijedlog dnevnog reda, odnosno nakon što je dnevni red utvrđen, odustane od svoga prijedloga, na prijedlog najmanje 5 zastupnika Dom donosi odluku da navedeni prijedlog ostaje u dnevnom redu ili ovome slučaju zastupnici koji su taj prijedlog podnijeli smatraju se u daljnjem postupku predlagateljima zakona.
Propis NN 59/1992 • Iznimno od odredbe prethodnog stavka ovoga članka, ako je predlagatelj bila Vlada. a odustala je od svog prijedloga tijekom prvog čitanja zakona ili tijekom odlučivanja o zakonu koji je po hitnom postupku uvršten u dnevni red, taj prijedlog zakona zastupnici ne mogu preuzeti kao svoj prijedlog.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 59/1992 • Ako nitko ne preuzme prijedlog zakona, zastupnik koji ga je predložio, ne može prijedlog istog zakona podnjeti u iduća tri mjeseca. Ova odredba ne odnosi se na ostale ovlaštene predlagatelje zakona.
Propis NN 59/1992 • Sjednici Zastupničkog doma predsjeda predsjednik Zastupničkog doma. a u njegovoj odsutnosti ili spriječenosti jedan od potpredsjednika Zastupničkog doma.
Propis NN 59/1992 • U radu sjednice, kao gosti, mogu prisustvovati svi oni koje je pozvao predsjednik Zastupničkog doma.
Propis NN 59/1992 • Na sjednici može održati govor i strani državnik kao gost, na poziv predsjednika Zastupničkog doma.
Propis NN 59/1992 • Nitko ne može govoriti na sjednici prije nego što zatraži i dobije riječ od predsjednika Zastupničkog doma.
Propis NN 59/1992 • Prijave za govor primaju se čim se otvori rasprava i mogu se prijavljivati najkasnije do jedan sat nakon početka rasprave. U raspravi se govori, u pravilu, s govornice. S mjesta se može govoriti samo ako to dozvoljavaju tehnički uvjeti da govornika svi čuju i da njegove riječi mogu biti zabilježene. Govornika može opomenuti na red ili prekinuti u govoru samo predsjednik Zastupničkog doma.
Propis NN 59/1992 • Predsjednik Zastupničkog doma brine se da govornik ne bude ometan ili spriječen u svom govoru.
Propis NN 59/1992 • Predsjednik Zastupničkog doma daje zastupnicima riječ po redoslijedu kojim su se prijavili.
Propis NN 59/1992 • Zastupniku koji želi govoriti o povredi poslovnika ili o povredi utvrđenoga dnevnog reda predsjednik daje riječ čim je ovaj zatraži. Govor toga zastupnika ne može trajati dulje od tri minute. Predsjednik je dužan poslije iznesenog prigovora dati objašnjenje o povredi poslovnika, odnosno utvrđenoga dnevnog reda. Ako zastupnik nije zadovoljan danim objašnjenjem, o tom se odlučuje na sjednici bez rasprave.
Propis NN 59/1992 • Ako zastupnik zatraži riječ da bi ispravio navod za koji drži da je netočno izložen i koji je bio povod nesporazuma ili koji zahtijeva objašnjenje, predsjednik će mu dati riječ čim završi govor onoga koji je to izazvao. Zastupnik se u svom govoru mora ograničiti na ispravak, odnosno na objašnjenje, a njegov govor ne može trajati dulje od dvije minute.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 109/03, Broj 138/09, Broj 55/00, Broj 147/08, Broj 48/00, Broj 128/06


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled