PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1997-04-38-551 NN 38/1997

• Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u "Narodnim novinama".


Propis NN 38/1997

• Na temelju članka 103. stavka 8. Zakona o zdravstvenoj zaštiti ("Narodne novine", br. 1/97 - pročišćeni tekst) ministar zdravstva donosi


Propis NN 38/1997

• Ovim Pravilnikom uređuje se raspored radnog vremena te početak i završetak radnog vremena u zdravstvenim ustanovama koje imaju ugovor sa Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje.


Propis NN 38/1997

• Raspored radnog vremena, a posebno početak i završetak radnog vremena utvrđuje se općim aktom zdravstvene ustanove iz članka 1. ovoga Pravilnika u skladu s ovim Pravilnikom i drugim propisima vodeći računa o djelatnosti ustanove, procesu rada u pojedinim njezinim dijelovima te potrebama osiguranika uz poštovanje načela kontinuiranosti, učinkovitosti i dostupnosti zdravstvene zaštite.


Propis NN 38/1997
• Određivanje početka i kraja radnog vremena u pojedinim dijelovima zdravstvene ustanove, kao i preraspodjelu radnog vremena kada se za to ukaže potreba provodi ravnatelj ustanove.

Propis NN 38/1997
• Raspored radnog vremena od 40 sati tjedno, odnosno odgovarajućeg ukupnog mjesečnog fonda sati u zdravstvenim ustanovama mora biti utvrđen tako da osigurava dostupnost zdravstvene zaštite osiguranicima tijekom svih dana u tjednu.

Propis NN 38/1997 • Iznimno od stavka 1. ovoga članka u ordinacijama primarne zdravstvene zaštite ne mora se osigurati redoviti rad nedjeljom i blagdanom ako je područje pokriveno jednim od oblika organizirane stalne hitne zdravstvene službe.
Propis NN 38/1997 • Pri utvrđivanju početka i kraja redovitog radnog vremena, osim stalnih dežurstava ili pripravnosti u određenim zdravstvenim ustanovama, ravnatelji trebaju uzeti u obzir i strukturu stanovništva s obzirom na dob, spol, vrstu zaposlenja i pobol, prometne i zemljopisne značajke područja te osobitosti sezonskog povećanja broja građana.
Propis NN 38/1997 • U ustanovama primarne zdravstvene zaštite redoviti rad ordinacija organizira se svakim radnim danom u tjednu, a subotom mora redovito raditi najmanje jedna četvrtina od ukupnog broja ordinacija svake pojedine struke primarne zdravstvene zaštite (opće ili obiteljske medicine, stomatologije, ginekologije i pedijatrije). Rad subotom ulazi u tjednu normu od 40 radnih sati, odnosno u ukupni mjesečni fond sati, a organizira se preraspodjelom redovitog radnog vremena u tijeku jednog mjeseca.
Propis NN 38/1997 • Za vrijeme korištenja dana tjednog odmora, bolovanja ili edukacije, ako taj dan pada na radni dan, bolesnika preuzima drugi zdravstveni djelatnik prema rasporedu naznačenom na vratima svake ordinacije.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 38/1997 • Ordinacije primarne zdravstvene zaštite u kojima rade djelatnici koji ne obavljaju kućne posjete, norma od 40 sati tjedno, odnosno odgovarajući fond sati mjesečno obavlja se tako da rad počinje u 7 sati, a završava u 14,30 sati u jutarnjoj smjeni. Poslijepodnevna smjena započinje radom u 14 sati i završava u 21,30 sati. Razdoblje preklapanja radnog vremena od 14 do 14,30 sati, ako se radi o radu dva tima u istoj ordinaciji, služi za pripremu, odnosno raspremanje oba tima.
Propis NN 38/1997 • Ostatak od 2,5 sati tjedno do punog mjesečnog fonda sati raspoređuje se na rad subotama prema stavku 1. članka 5. ovoga Pravilnika.
Propis NN 38/1997 • Ako u ordinaciji radi liječnički tim samo u jednoj smjeni, početak radnog vremena jutarnjeg turnusa može se odrediti u 8 sati, a završetak u 15,30 sati.
Propis NN 38/1997 • U ordinacijama primarne zdravstvene zaštite u kojima djelatnici osim rada u ordinaciji obavljaju i kućne posjete, radno vrijeme u ordinaciji počinje u 8 sati, a završava u 14,30 sati. Kućne posjete obavljaju se od 14,30 do 15,30 sati. U poslijepodnevnoj smjeni radno vrijeme u ordinaciji počinje u 14 sati, a završava u 20,30 sati, a kućne posjete obavlaju se od 20.30 do 21.30 sati. Razdoblje preklapanja radnog vremena od 14 do 14,30 sati ako se radi o timovima koji obavljaju rad u istoj ordinaciji, služi za pripremu, odnosno raspremanje oba tima.
Propis NN 38/1997 • Ostatak od 2,5 sata tjedno do punog mjesečnog fonda sati preraspodjeluje se na rad subotama, prema stavku 1. članku 5. ovoga Pravilnika.
Propis NN 38/1997 • Za djelatnost patronaže u domovima zdravlja početak radnog vremena određuje se u 7 sati, a završetak u 15 sati (od 7 do 7,30 sati priprema u domovima zdravlja, a ostatak radnog vremena su patronažne posjete)
Propis NN 38/1997 • Radno vrijeme u specijalističkim ordinacijama i drugim službama domova zdravlja mora se organizirati tako da se prilagodi potrebama ostalih službi doma zdravlja i građana. U ovim službama potrebno je preraspodjelom radnog vremena održavati subotama barem najnužniji dio aktivnosti.
Propis NN 38/1997 • Radno vrijeme u ordinacijama primarne zdravstvene zaštite koje imaju sklopljen ugovor s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje, kao i u ordinacijama domova zdravlja u kojima je ugovoren zakup na temelju Pravilnika o uvjetima za davanje u zakup zdravstvenih ustanova primarne zdravstvene zaštite i lječilišta ("Narodne novine", br. 6/96 i 29/97) mora biti organizirano najmanje kao radno vrijeme iz članka 6. i 7. ovoga Pravilnika.
Propis NN 38/1997 • Zdravstveni djelatnici iz ordinacija navedenih u stavku 1. ovoga članka dužni su sudjelovati u službi hitne medicinske pomoći ukoliko je, temeljem ugovora s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje, obavlja dom zdravlja na čijem se području nalazi njihova ordinacija, odnosno s kojim su sklopili ugovor o zakupu prostora.
Propis NN 38/1997 • Za organiziranje radnog vremena i službe hitne medicinske pomoći iz stavaka 1. i 2. ovoga članka nadležan je ravnatelj doma zdravlja.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 49/03, Broj 107/08, Broj 73/07, Broj 25/08, Broj 132/99, Broj 174/04


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled