PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica 2003-07-120-1663 NN 120/2003

• Svako je od ovih područja predstavljeno općim uvodom i razmatranjima vezanim za politiku. Nakon toga je razrađen cilj politike i specifičnih strateških aktivnosti nužnih za njegovo ostvarenje. Svaka aktivnost definira organizaciju ili ustanovu koja je odgovorna za provedbu. U slučajevima gdje je to moguće, određene su glavne partnerske organizacije koje, iako nisu izravno odgovorne za provedbu, mogu imati važnu ulogu u suradnji. Sve su aktivnosti podijeljene u jedan od tri prioritetna razreda:


Stranica NN 120/2003

• – I. razred – Neposredan prioritet i obveza provedbe u razdoblju 2003. – 2006.,


Stranica NN 120/2003

• – II. razred – Srednjoročni prioritet i obveza provedbe u razdoblju 2006. – 2008.,


Stranica NN 120/2003

• – III. razred – Dugoročni prioritet i obveza provedbe od 2008. godine nadalje.


Internet NN 120/2003
• Važno je naglasiti da će se prema prioritetnom razredu za svaku definiranu aktivnost iz dokumenta izraditi provedbena dokumentacija s projektnim zadatkom i specificiranim troškovima.

Internet stranice NN 120/2003
• povećati doprinos nacionalnom gospodarstvu održivim gospodarenjem, korištenjem i sveobuhvatnom zaštitom šumskih resursa i bioraznolikosti, primjenjujući rezultate istraživanja, poštivanje međunarodnih norma i rezolucija, i uvažavajući prava lokalne zajednice.

Internet stranice NN 120/2003 • Cilju zaštite i očuvanja biodiverziteta kao i održivog gospodarenja šumskim resursima i njihovo održivo korištenje, smatra se korištenje na način i u obimu koji ne vodi do njihova propadanja, nego se održava njihov potencijal, kao bi se udovoljilo potrebama i težnjama sadašnjih i budućih generacija.
Internet stranice NN 120/2003 • U provedbi mjera koje su definirane u dokumentu kroz strateške aktivnosti po područjima, prioriteti će se sukladno prioritetnim razredima dati aktivnostima koja su vezana uz inventarizaciju stanja u područjima koja su direktno ili indirektno vezana uz šumarstvo i šumarski sektor. Ove aktivnosti su važne zbog dobivanja stvarnog stanja i definiranja važnosti sljedećih koraka. Također, kao prioritet su definirani očuvanje šumskih resursa kroz primjenu ekološki, ekonomski i ergonomski prihvatljivih tehnologija i uz korištenje i drugih, nedrvnih proizvoda, koji će sukladno strateškom opredjeljenju u ovom dokumentu imati sve veću ulogu u sektoru.
Internet stranice NN 120/2003 • Prihvaćajući trendove u razvijenom svijetu, šumarski sektor ima jednu od prioritetnih uloga u smanjenju stakleničkih plinova, zbog sve raširenijeg korištenja kao izvora energije biomase, koja je rezultat gospodarenja ali i korištenja drvne mase iz šume kroz primarnu preradu.
Internet stranice NN 120/2003 • Provedba rezolucija i konvencija koje su prvenstveno vezane uz zaštitu šuma i ostalog biljnog i životinjskog svijeta, kao i usklađivanje propisa i institucija s regulativom u Europskoj uniji i razvijenim zemljama, već i prije donošenja ove strategije, prioritetan su zadatak koji je definiran ne samo ovim dokumentom.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 120/2003 • Šume u Republici Hrvatskoj pokrivaju 2.5 milijuna ha ili otprilike 43.5% kopnene površine i međunarodno su prepoznate zbog svojeg prirodnog sastava na 95% šumskog područja, te zbog velike raznolikosti biljnog i životinjskog svijeta.
Informacije NN 120/2003 • Osim što su izvor vrijednog drva i zaposlenja stanovništva u uglavnom seoskim područjima, šume pružaju i mnoge druge koristi i blagodati. Šume su vrijedan rekreacijski i turistički resurs, a uvećavaju ljepotu i kakvoću seoskog i gradskog krajolika. Šuma je značajan izvor očuvanja bioraznolikosti, prebivalište mnoštva divljači i biljaka, igra važnu ulogu u apsorpciji ugljika i ukupnom gospodarenju vodama (pitka voda, vodozaštita, zaštita od erozija). Postojanje svih tih koristi moguće je samo ako se šumama i, naročito, šumskim ekološkim sustavima gospodari na potrajan i održiv način.
Poslovne stranice NN 120/2003 • Nacionalna strategija i akcijski plan zaštite biološke i krajobrazne raznolikosti (NSAP) ima kao jedan od prvenstvenih ciljeva sustavno razraditi i sveobuhvatno planirati aktivnosti zaštite prirode. Akcijski se planovi provode u skladu s prioritetima i
Pregledi NN 120/2003 • Rezultati praćenja zdravstvenog stanja šuma u 2001. i 2002. godini pokazuju blago smanjenje oštečenosti šuma u Republici Hrvatskoj. U usporedbi sa stanjem oštečenosti šuma u Europi, nalazimo se u okviru europskog prosjeka.
Besplatno NN 120/2003 • U razdoblju 1996. – 2000., udio ogrjevnog drva bio je otprilike 8% primarne proizvodnje energije u Republici Hrvatskoj. Strategija razvoja energetike, usvojena u ožujku 2002. godine, definira obnovljive izvore energije kao dio svoje ukupne strategije.
Glasnik NN 120/2003 • Iako se zdravstveno stanje šuma poboljšava (osim kod jele i hrasta lužnjaka), Republika Hrvatska ne može biti zadovoljna. Ne postoji nacionalna inventura šumskih ekosustava. Potreban je daljnji rad i istraživanje, ako se vrijedna šumska staništa žele održati, poboljšati i zaštititi.
Propis NN 120/2003 • Područje krša je poseban slučaj u gospodarenju šumama. Glavni su ciljevi gospodarenja krškim područjima zaštita tla i vode. Zbog male drvne mase i niske vrijednosti drva, ova regija ne može biti gospodarski vitalna bez intervencije države.
Propis NN 120/2003 • Približno 12% šuma i šumskog zemljišta još je uvijek nedostupno zbog miniranosti. To znači da se ne mogu poduzeti ni osnovne mjere gospodarenja. Ako se ne izvrši razminiranje, taj dio šuma izgubiti će svoju funkciju.
Propis NN 120/2003 • Ova politika i strategija ima za cilj očuvanje i poboljšanje stabilnosti šumskih ekosustava, zdravstvenog stanja i proizvodnog potencijala, bez obzira na vlasnički status i prijašnje načine gospodarenja.
Propis NN 120/2003 • Sadašnja tehnologija koja se upotrebljava u šumama oslanja se na tradicionalne metode i mehanizaciju. To nije uvijek najprikladnije zbog značajnog napretka u razvoju tehnologija, koje su manje štetne za okoliš, naročito u sječi, transportu i uzgoju šuma.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 56/90, Broj 37/09, Broj 79/07, Broj 5/07, Broj 68/08, Broj 41/94


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled