PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 2000-06-63-1395 NN 63/2000

• (1) Osobni dozimetar za utvrđivanje efektivne doze za cijelo tijelo bez obzira na vrstu obvezno se nosi na lijevoj strani prsiju ispod zaštitne odjeće za zaštitu od ionizirajućih zračenja.


Propis NN 63/2000

• (2) Na temelju rezultata mjerenja dobivenih osobnim dozimetrom iz stavka 1. ovoga članka procjenjuje se efektivna doza za cijelo tijelo i upisuje se u osobni dozimetrijski karton za svakog djelatnika koji se vodi u Hrvatskom zavodu za zaštitu od zračenja.


Propis NN 63/2000

• (3) Ako djelatnik uz obvezatne osobne dozimetre nosi i dodatne dozimetre zbog naravi posla koji obavlja: iznad zaštitne odjeće, sa stražnje strane tijela, na ruci, blizu očiju i slično, podaci o primljenim dozama na tim mjestima mjerenja, unose se u osobni karton primljenih doza uz napomenu na kojem mjestu su nošeni.


Propis NN 63/2000

• (4) Ako djelatnik izgubi ili ošteti osobni dozimetar ili se i nakon tri mjeseca od isteka roka za povrat dozimetar ne vrati ovlaštenoj pravnoj osobi za osobnu dozimetriju, za predmetno razdoblje mjerenja u osobni karton primljenih doza upisat će se djelatniku prosječna efektivna doza iz posljednja tri uzastopna mjerna razdoblja.


Propis NN 63/2000
• (1) Osobni dozimetri za mjerenje vanjskog zračenja moraju biti umjereni tako da je rezultat mjerenja primljenih doza djelatnika osobni dozni ekvivalent:

Propis NN 63/2000
• - na dubini u tkivu od 10 mm Hp (10) za prodorno zračenje, odnosno

Propis NN 63/2000 • - na dubini 0,07 mm u tkivu Hp (0,07) za slabo prodorno zračenje,
Propis NN 63/2000 • koji služe za procjenu efektivne doze cijelog tijela, odnosno ekvivalentne doze kože.
Propis NN 63/2000 • (2) Rezultati mjerenja moraju se u izvješću unijeti kao efektivna doza za cijelo tijelo procijenjena temeljem Hp (10) u mikrosivertima.
Propis NN 63/2000 • (1) Dozimetrijski sustav za mjerenje osobnih doza u području nadzora mora osigurati razinu povjerenja od 95% s faktorom nesigurnosti koji nije veći od 1,5, a ako su efektivne doze niže od 4 mSv faktor nesigurnosti mora biti manji od 2.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 63/2000 • (2) Sukladno kriteriju iz stavka 1. ovog članka interval točnosti mjernih rezultata mora biti u području:
Propis NN 63/2000 • (3) Nesigurnosti uključuju pogreške mjerenja zbog promjenjive osjetljivosti dozimetra o energiji zračenja i smjerom upada, te pogreškama u umjeravanju dozimetra.
Propis NN 63/2000 • (1) Hrvatski zavod za zaštitu od zračenja najmanje jedanput godišnje organizira poredbena ispitivanja među ovlaštenim pravnim osobama za osobnu dozimetriju u cilju osiguranja potrebne točnosti rezultata mjerenja i provjere neprekidnog udovoljavanja zahtjevima za provedbu osobne dozimetrije propisanih ovim Pravilnikom.
Propis NN 63/2000 • (2) Ovlaštena pravna osoba koja provodi osobnu dozimetriju mora surađivati s Hrvatskim zavodom za zaštitu od zračenja i njegovim predstavnicima i sudjelovati u provedbi programa poredbenih ispitivanja koje organizira Hrvatski zavod za zaštitu od zračenja.
Propis NN 63/2000 • (3) Ako ovlaštena pravna osoba koja provodi osobnu dozimetriju ne surađuje s Hrvatskim zavodom za zaštitu od zračenja i njegovim predstavnicima i odbije sudjelovati u provedbi poredbenih ispitivanja na prijedlog ravnatelja Hrvatskog zavoda za zaštitu od zračenja ministar zdravstva može joj oduzeti ovlaštenje za provedbu osobne dozimetrije.
Propis NN 63/2000 • U izvješće o primljenim dozama djelatnika koji rade u području nadzora oko izvora ionizirajućih zračenja obvezno se upisuju doze iznad 0,17 milisiverta.
Propis NN 63/2000 • Ako efektivna ili ekvivalentna doza u jednom razdoblju mjerenja premaši 3/10 propisane gornje granice efektivne ili ekvivalentne doze potrebno je provesti posebnu provjeru radnog mjesta na kojem je takva doza primljena. Po provedenom ispitivanju sastavlja se izvješće koje je potrebno dostaviti Hrvatskom zavodu za zaštitu od zračenja i Ministarstvu zdravstva.
Propis NN 63/2000 • Stupanj izloženosti unutarnjem ozračenju, kod djelatnika koji rade s otvorenim izvorima ionizirajućih zračenja, određuje se izravnim mjerenjem radioaktivnosti u cijelom tijelu ili u kritičnim organima, neizravnom procjenom temeljem mjerenja koncentracije radionuklida u biološkim uzorcima ili proračunom očekivane efektivne doze od unošenja radionuklida u organizam iz radnog okoliša u kojem je mjerenjem utvrđena koncentracija radionuklida i na drugi način kojim se mogu osigurati vjerodostojni rezultati.
Propis NN 63/2000 • (1) Stupanj izloženosti unutarnjem ozračenju od unešenih radionuklida u tijelo djelatnika koji rade s otvorenim izvorima zračenja određuje se jedanput godišnje.
Propis NN 63/2000 • (2) Stupanj izloženosti unutarnjem ozračenju određuje se proračunom efektivne doze i upisuje u osobni karton primljenih doza djelatnika koji radi s otvorenim izvorima uz napomenu da se radi o unutarnjem ozračenju i načinu na koji je doza procijenjena.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 100/09, Broj 73/07, Broj 112/04, Broj 70/05, Broj 203/03, Broj 116/00


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled