PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1995-08-58-1090 NN 58/1995

• (2) Postojeći analogni sustavi komutacije s markersko-registarskim upravljanjem, koji primijenjuju prostornu komutaciju analognih signala preko govornih krugova izrađenih od elektromehaničkih ili elektroničkih elemenata, mogu se i dalje primjenjivati u telefonskoj mreži do njihove tehničke istrošenosti.


Propis NN 58/1995

• (3) Tehnička, tehnološka i uporabna svojstva postojećih i novih sustava komutacije koji mogu biti u uporabi u javnoj nepokretnoj telefonskoj mlreži određena su tehničkim uvjetima za te sustave sukladno članku 4. Zakona o telekomunikacijama.


Propis NN 58/1995

• (1) U javnoj telefonskoj mreži, radi pravilnog uspostavljanja; kontrole i raskidanja sveza između telefonskih pretplatnika, upotrebljavaju se dvije osnovne skupine signalnih informacija i to:


Propis NN 58/1995

• (2) Signalizacija između pretplatnika i centrale zasniva se na prekidanju pretplatničke petlje i slanju signala koji se sastoje od jedne ili od kombinaeije više frekvencija, zavisno o njihovoj namjeni i značenju. Tehničke karakteristike sustava signalizacije između pretplatnika i centrale koji su u uporabi u javnoj telefonskoj mreži određene su tehničkim uvjetima za sustave komutacija iz članka 27. stavak 3. ovog pravilnika.


Propis NN 58/1995
• (3) U javnoj telefonskoj mreži između centrala mogu se upotrebljavati sustavi signalizacije pridruženi kanalu (CAS) i/ili sustavi signalizacije po zajedničkom kanalu (CCS) prema odgovarajućim pretpostavkama ITU-T serije Q.

Propis NN 58/1995
• (4) CAS sustavi signalizacije mogu se upotrebljavati u mješovitoj analogno-digitalnoj javnoj telefonskoj mreži. To su pretežito registarski i linijski višefrekvencijski sustavi signalizacije s potvrdom (MFC R 2 i R 2 D). Ostali sustavi signalizacije zatečeni u mreži (dekadski, jednofrekvencijski i sl.) mogu se upotrebljavati do istrošenosti komutacijskih sustava u kojima se primijenjuju.

Propis NN 58/1995 • Karakteristike svih sustava registarske i linijske CAS signalizacije koji su u uporabi u javnoj telefonskoj mreži određene su tehničkim uvjetima za sustave komutacije iz članka 27. stavak 3. ovog pravilnika.
Propis NN 58/1995 • (5) CCS sustav signalizacije koji se može upotrebljavati u javnoj telefonskoj mreži između digitalnih centrala je CCS sustav broj 7 (CCS No1) prema preporukama ITU-T serije Q.7xx. Tehničke karakteristike, posebnosti i ustroj signalizacijske mreže CCS No.7 sustava signalizacije koji je u uporabi u javnoj telefonskoj mreži određene su tehničkim uvjetima za sustav CCS No.1 signaljzacije prema članku 4. Zakona o telekomunikacijama.
Propis NN 58/1995 • (1) Karakteristike tehničkih sustava koji su od značenja za sustav tarifiranja za osnovne, posebne i dodatne usluge koje se obavljaju u javnoj telefonskoj mreži u međužupanijskom i međunarodnom telefonskom prometu, određene su tehničkim uvjetima za komutacijske sustave sukladno članku 4. Zakona o telekomunikacijama.
Propis NN 58/1995 • (2) Načela i postupci tarifiranja usluga u javnoj tefefonskoj mreži određeni su Pravilnikom o općim uvjetima za obavljanje telekomunikacijskih usluga, koji se donosi na temelju članka 16. stavak 3. Zakona o telekomunikacijama.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 58/1995 • U javnoj telefonskoj mreži korisnicima je potrebito osigurati siguran prijenos informacija uz zadovoljenje određenih općih i posebnih uvjeta kakvoće u skladu s preporukama ITU-T (serije G i P) za osiguranje kakvoće prijenosa. Vrijednosti parametara koji utječu na kakvoću prijenosa određeni su tehničkim uvjeti ma za sustave prijenosa u javnoj telefonskoj mreži prema članku 4. Zakona o telekomunikacijama.
Propis NN 58/1995 • (1) U Hrvatskoj, prema preporuci ITU-T G.101, mogu biti između korisnika i međunarodne centrale do četiri spojne dionice, od kojih su tri ili čak sve četiri četverožične.
Propis NN 58/1995 • Ustroj telefonske mreže predviđa dvije do pet spojnih dionica između bilo koja dva korisnika koji nisu priključeni na istu centralu, od kojih je korisnićka dvožična ili četverožična, a preostale su četverožične.
Propis NN 58/1995 • (1) Prigodom primjene integriranih digitalnih sustava komutacije i prijenosa potrebito je odrediti najpovoljnije vrijednosti ukupne mjere glasnoće (OLR) u svezana između bilo koja dva korisnika telefonske mreže.
Propis NN 58/1995 • (2) Maksimalne vrijednosti OLR u digitalnoj i digitalno/analognoj telefonskoj mreži temeljene su na:
Propis NN 58/1995 • graničnim vrijednostima mjere glasnoće korisničkog sustava: u otpremi od 7dB, te u prijamu od -4dB, tj. u prijelaznom razdoblju u otpremi od 10dB, te u prijamu od -ldB,
Propis NN 58/1995 • nema slabljenja na četverožično-komutiranim četverožičnim vodovima,
Propis NN 58/1995 • minimalna vrijednost slabljenja izmedu dvožičnih priključaka niza četverožićnih vodova, potrebita za postizanje uvjeta stabilnosti s obzirom na mogući broj četverožićnih dionica i primjenjenih komutacijskih sustava; ođreduje se na 7dB,
Propis NN 58/1995 • uvjetima ekonomičnog planiranja i izgradnje NF kabelskih sveza u decentraliziranim mjesnim mrežama i na relacijama između centrala;
Propis NN 58/1995 • (3) Planirana vrijednost OLR telefonske sveze sastoji se od:
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 93/93, Broj 74/09, Broj 47/01, Broj 74/03, Broj 53/00, Broj 47/04


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled