PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica 2001-06-55-880 NN 55/2001

• Sva dopunska i ponovljena snimanja unose se na kopiju topografske karte na kojoj je izrađen plan leta u crvenoj boji.


Stranica NN 55/2001

• Nakon izvedenog snimanja iz zraka izvode se pripreme za terenske radove koji obuhvaćaju identifikaciju signaliziranih orijentacijskih točaka na kontaktnim kopijama (fotosignal se označi/zaokruži crnom bojom i upiše broj; promjer kružića do 3 mm; približan položaj točke koja se nije preslikala označuje se crvenom bojom).


Stranica NN 55/2001

• Ekscentrično signalizirane stalne geodetske i dopunske točke određuju se u državnome koordinatnom sustavu geodetskim metodama mjerenja instrumentima koji preciznošću zadovoljavaju zahtijevanu točnost. U sitnim mjerilima snimanja za dopunske točke mogu se upotrebljavati i dobro definirane i preslikane točke detalja (zid, ograda, terasa, šaht, sljeme krova kuće…).


Stranica NN 55/2001

• Točnost određivanja koordinata dopunskih točaka iskazuje se srednjom pogreškom i mora biti manja od vrijednosti u tablici 1.


Internet NN 55/2001
• Najveće dozvoljene srednje pogreške određivanja orijentacijskih točaka

Propis NN 55/2001
• O izvršenim radovima izrađuje se elaborat određivanja orijentacijskih točaka koji mora sadržavati preglednu skicu točaka i mjerenja, položajne opise novih točaka, ulazne podatke mjerenja, računanje, rezultate računanja i ocjenu točnosti određenih koordinata i visina te datoteku svih točaka u ASCII zapisu. Oblik elaborata propisuje se projektnim zadatkom i može biti na CD-u.

Propis NN 55/2001 • Zadane orijentacijske točke (stalne geodetske i dopunske točke) progušćuju se veznim točkama sa susjednim stereoparovima i nizovima osiguravajući zahtijevani raspored orijentacijskih točaka u svakome stereoparu. Vezne točke numeriraju se od 1 do 9999 i šifrom vrste unutar zadatka (bloka, katastarske općine ...). Za točke se biraju dobro definirani detalji, a ako takvih nema, graviraju se umjetne točke.
Propis NN 55/2001 • Identificirane vezne točke označuju se na kontaktnim kopijama zelenom bojom, kružićem promjera do 3 mm uz koji se označi broj, a za svaku se točku radi položajna skica.
Propis NN 55/2001 • - Za unutarnju orijentaciju snimke treba mjeriti najmanje četiri rubne markice i preostala odstupanja nakon izjednačenja u x, tj. y ne smije biti veći od 6 mikrometara.
Propis NN 55/2001 • - Za relativnu orijentaciju treba mjeriti najmanje 6 paralaktičkih točaka i preostala paralaksa nakon izjednačenja ne smije biti veća od 10 mikrometara.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 55/2001 • - Slikovne ili modelne koordinate izjednačavaju se zajedno sa zadanim orijentacijskim točkama. Srednje pogreške izjednačenja bloka ne smiju biti veće od vrijednosti u tablici 1, a odstupanja na zadanim i veznim točkama od trostrukih vrijednosti.
Propis NN 55/2001 • O aerotriangulaciji izrađuje se elaborat koji mora sadržavati preglednu skicu svih zadanih i novih točaka, snimaka i nizova, podatke o kalibraciji kamera i stereoinstrumenata, ulazne koordinate zadanih točaka, mjerenja (slikovne/modelne koordinate), rezultate računanja (izjednačene koordinate zadanih i veznih točaka, odstupanja na njima, srednje pogreške opažanja i izjednačenja, statističke podatke izjednačenja, popis eliminiranih točaka i elemente vanjske orijentacije svake snimke u bloku) i datoteku izjednačenih koordinata sa srednjim pogreškama određivanja u ASCII zapisu.
Propis NN 55/2001 • Oblik elaborata propisuje se projektnim zadatkom i može biti na CD-u.
Propis NN 55/2001 • Iz orijentiranih stereoparova (stereomodela) na stereoinstrumentima izmjerom se kartiraju topografski objekti pridruživanjem objektnim cjelinama, skupinama i objektnim vrstama (klasama) sukladno modelu podataka CROTIS. Kartira se odvojeno visinski (za DMR) i položajni sadržaj stereomodela s izravnim vektorskim zapisom u državnome koordinatnom sustavu.
Propis NN 55/2001 • Prikupljanje, obradba, prikazivanje i digitalni zapis izmjerenih podataka izvodi se prema Katalogu kartiranja izrađenomu prema modelu podataka CROTIS-a sukladno potrebnomu kartografskom sadržaju.
Propis NN 55/2001 • Postupci tijekom orijentacije stereoparova i izmjere zapisuju se u propisanome obliku (registar orijentacije i radni list – prilog br. 4).
Propis NN 55/2001 • Točnost podataka fotogrametrijske izmjere iskazuje se srednjim pogreškama apsolutne orijentacije stereomodela izračunanim na temelju odstupanja na četiri i više dobro raspoređene orijentacijske točke. Srednje pogreške apsolutne orijentacije stereomodela moraju biti manje od ± 0.15 m za HOK i ± 0.35m za TK 25. Točnost topografskih podataka za topografsko-kartografsku bazu podataka i izradbu TK 25 iskazana srednjom pogreškom mora biti manja od ± 1m za izgrađene i dobro definirane objekte i ± 3 m za prirodne loše definirane objekte.
Propis NN 55/2001 • DMR je dio topografsko-kartografske baze podataka i izrađuje se u dvije razine točnosti:
Propis NN 55/2001 • - za TK u referentnome mjerilu 1:25 000 prema modelu podataka CROTIS-a.
Propis NN 55/2001 • Visinska izmjera stereomodela za DMR Zemljine površine obuhvaća:
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 52/04, Broj 46/02, Broj 73/09, Broj 15/06, Broj 47/95, Broj 133/02


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled