PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica HR2005-01-2-16 NN 2/2005

• Odgovarajući pikovi: odgovarajući pikovi su maksimumi apsorpcije u infracrvenom spektru baždarnog standarda ako ispunjavaju sljedeće zahtjeve:


Stranica 2005-01-2-16 NN 2/2005

• Apsorpcijski maksimum: mora biti u rasponu valnog broja 4000-500 cm-1.


Stranica 2005-01-2-16 NN 2/2005

• (a) specifične molarne apsorbancije od 40 u odnosu na baznu liniju pika, ili od


Stranica 2005-01-2-16 NN 2/2005

• (b) relativne apsorbancije od 12,5 % od apsorbancije najintenzivnijeg pika u području 4000-500 cm-1


Internet NN 2/2005
• ako su oba mjerena u odnosu na nultu apsorbanciju, i 5 % od apsorbancije najintenzivnijeg vrha u području 4000-500 cm-1 ako su oba mjerena u odnosu na baznu liniju pika.

Internet stranice NN 2/2005
• Napomena: Iako bi se s teoretske točke gledišta mogla dati prednost odgovarajućim pikovima određenim prema točki (a), u praksi je lakše odrediti pikove prema točki (b).

Internet stranice NN 2/2005 • Određuje se broj pikova u infracrvenom spektru analita čije frekvencije odgovaraju odgovarajućem piku u spektru baždarnog standarda, uz toleranciju od ± 1 cm-1.
Internet stranice NN 2/2005 • Apsorpcija mora biti prisutna u svim područjima spektra analita koja se slažu s odgovarajućim pikom u referentnom spektru baždarnog standarda. Potrebno je najmanje šest odgovarajućih pikova u infracrvenom spektru baždarnog standarda. Ako ima manje od šest odgovarajućih pikova, razmatrani spektar se ne može koristiti kao referentni spektar. Rezultat ispitivanja sličnosti odnosno postotak odgovarajućih pikova pronađenih u infracrvenom spektru analita, mora biti najmanje 50. Ako za odgovarajući pik ne postoji točno poklapanje, odgovarajuće područje spektra analita mora odgovarati prisutnosti pika za usporedbu. Postupak se može primijeniti jedino na pikove apsorpcije u spektru uzorka čiji je intenzitet najmanje trostruk u odnosu na šum između jednog i drugog vrha.
Internet stranice NN 2/2005 • 1.3.5. Izvedbeni kriteriji i drugi zahtjevi za određivanje analita uporabom LC uz druge tehnike dokazivanja
Internet stranice NN 2/2005 • Uvijek treba koristiti unutarnji standard ako je u tu svrhu dostupna primjerena tvar. Prednost u primjeni imaju srodni spojevi s vremenom zadržavanja blizu analita. Vrijeme zadržavanja analita mora biti u dopuštenim granicama prema odgovarajućem baždarnom standardu uz iste uvjete ispitivanja. Najmanje prihvatljivo vrijeme zadržavanja za analit mora biti dvostruko veće od vremena zadržavanja koje odgovara praznom volumenu kolone. Omjer između vremena zadržavanja analita i vremena zadržavanja unutarnjeg standarda, tj. relativno vrijeme zadržavanja analita, mora biti jednako vremenu zadržavanja baždarnog standarda u odgovarajućem matriksu, uz toleranciju od ± 2,5 %.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 2/2005 • 1.3.5.2. UV/VIS dokazivanje uz snimanje spektra u cijelom području
Informacije NN 2/2005 • Izvedbeni zahtjevi za metode tekućinske kromatografije moraju u potpunosti biti ispunjeni.
Poslovne stranice NN 2/2005 • Apsorpcijski maksimumi u spektru analita moraju biti na istim valnim duljinama kao i oni baždarnog standarda uz toleranciju koja ovisi o razlučivosti sustava dokazivanja. Za dokazivanje pomoću niza dioda, tolerancija je obično unutar ± 2 nm. Za one dijelove dvaju spektara čija je relativna apsorbancija jednaka ili veća od 10 %, spektar analita iznad 220 nm ne smije se vidljivo razlikovati od spektra baždarnog standarda. Ovaj je zahtjev zadovoljen kada su, prvo, prisutni isti maksimumi i, drugo, kada razlika između dva spektra ni u jednoj od promatranih točaka nije veća od 10 % od absorbancije baždarnog standarda. U slučaju računalnog pretraživanja i uspoređivanja spektara ispitnih uzoraka s onima iz baždarne otopine, rezultat usporedbe mora biti veći od kritičnog faktora podudarnosti. Taj faktor se određuje tijekom postupka vrednovanja za svaki analit, na temelju spektara za koje su ispunjeni gore opisani uvjeti. Moraju se provjeriti eventualne promjene spektara uzrokovane matriksom i/ili osobitostima detektora.
Pregledi NN 2/2005 • Izvedbeni zahtjevi za metode tekućinske kromatografije u potpunosti moraju biti ispunjeni.
Besplatno NN 2/2005 • Ovo se odnosi na molekule koje pokazuju prirodnu fluorescenciju i molekule koje pokazuju fluorescenciju nakon pretvorbe ili derivatizacije. Valne duljine podražaja i emisije, u kombinaciji s kromatografskim uvjetima, moraju se odabrati tako da se pojava interferencijskih komponenata u ekstraktima slijepog uzorka svede na najmanju moguću mjeru.
Glasnik NN 2/2005 • Najbliži maksimum pika u kromatogramu mora biti odvojen od utvrđenog pika analita za najmanje jednu punu širinu pika izmjerenu na 10 % od maksimalne visine pika analita.
Propis NN 2/2005 • 1.3.5.4. Izvedbeni zahtjevi za određivanje analita pomoću LC imunograma
Propis NN 2/2005 • LC imunogram se ne može sam za sebe koristiti kao potvrdna metoda.
Propis NN 2/2005 • Odgovarajući kriteriji za metode tekućinske kromatografije moraju u potpunosti biti ispunjeni.
Propis NN 2/2005 • Unaprijed utvrđeni parametri kontrole kvalitete, npr. nespecifično vezivanje, relativno vezivanje kontrolnih uzoraka, vrijednost apsorbancije slijepog uzorka, moraju biti unutar granica dobivenih tijekom vrednovanja probe.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 63/07, Broj 51/01, Broj 127/09, Broj 36/07, Broj 175/03, Broj 22/98


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled