PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 63/1992

• Poštansko-carinska prijava za hitne i avionske pošiljke može se voditi posebno, uz suglasnost carine.


Propis NN 63/1992

• Ako se u poštansko-carinsku prijavu upišu pošiljke koje teritorijalno spadaju u djelokrug druge pošte carinjenja, takva se pošiljka otprema toj pošti carinjenja preko izmjenične pošte od koje je prispjela, uz carinsku popratnicu koju sastavlja carinarnica. Poštansko-carinska prijava se razdužuje brojem carinske popratnice.


Propis NN 63/1992

• Uz poštansko-carinsku prijau prilažu se isprave koje prate poštansku pošiljku.


Propis NN 63/1992

• 33. Za poštanske pošiljke koje primaju građani, pošta carinjenja podnosi uvoznu poštansko-carinsku prijavu, a carinarnica po službenoj dužnosti obavlja carinjenje na obrascu br. 7.


Propis NN 63/1992
• Za poštanske pošiljke u kojima građani primaju selidbene predmete, opremu za obavljanje dozvoljene djelatnosti, dijelove za zamjenu ili reprodukcijski materijal kao i za robu na koju se ne može primijeniti jedinstvena carinska stopa (čl. 53. Carinskog zakona), pošta carinjenja podnosi uvoznu carinsku deklaraciju, s potrebnim prilozima, na obrascu II (članak 5. Pravilnika o podnošenju isprava u carinskom postupku). Dehlaracija se podnosi u dva primjerka, a ako je za obavljanje carinskog postupka neophodno, carinarnica može zahtijevati da se deklaracija podnese i u većem broju primjeraka

Propis NN 63/1992
• Uvoznu carinsku deklaraciju na obrascu II može podnijeti i osoba ovlaštena za podnošenje deklaracije.

Propis NN 63/1992 • Uvoznu carinsku deklaraciju na obrascu I (članak 2. Pravilnika o podnošenju isprava u carinskom postupku) za poštanske pošiljke koje primaju državna tijela poduzeća, zajednice ili druge organizacije podnosi carinski obveznik ili osoba ovlaštena za podnošenje deklaracije (čl. 232. Carinskog zakona).
Propis NN 63/1992 • Podnositelj deklaracije, odnosno primatelj pošiljke ima pravo na prethodni pregled pošiljke (članak 237. Carinskog zakona).
Propis NN 63/1992 • 34. Djelatnik pošte carinjenja otvara poštansku pošiljku u nazočnosti carinskog djelatnika koji obavlja pregled pošiljke.
Propis NN 63/1992 • Ako carinski djelatnik zahtijeva, poštanska se pošiljka prije otvaranja mora ponovno vagnuti i utvrđenu masu usporediti s podacima iz poštansko-carinske prijave.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 63/1992 • 35. Ako se za utvrđivanje vrste ili kakvoće robe treba obaviti kemijsko-tehnološko ili drugo ispitivanje, carinarnica će uzeti uzorke i postupiti u smislu članka 250. Carinskog zakona i odredaba Pravilnika o uzimanju uzoraka i carinskim obilježjima.
Propis NN 63/1992 • Za izuzetu robu ili dio robe carinarnica predaje pošti carinjenja primjerak zapisnika o uzimanju uzorka.
Propis NN 63/1992 • Po obavljenom ispitivanju carinarnica uzete uzorke robe, ako nisu oštećeni ili uništeni. vraća pošti carinjenja. Pošta carinjenja pismeno potvrđuje prijem vraćenog uzorka. Ako se kod pregleda utvrdi da je sadržaj pošiljke oštećen, pokvaren, uništen ili na drugi način postao neupotrebljiv, sastavlja se zapisnik koji potpisuju djelatnici pošte i carinarnice.
Propis NN 63/1992 • Zapisnih iz stavka 1. ove točke sastavlja se u tri primjerka i to: za pismovne pošiljke na obrascu P-63. za pisma s označenom vrijednosti na obrascu VD-4 a za pakete na obrascu CP-14. Jedan primjerak zapisnika carinarnica zadržava i odlaže uz odnosnu poštansko-carinsku prijavu na koju se unosi odgovarajuća napomena o utvrđenom stanju sadržaja pošiljke.
Propis NN 63/1992 • 37. Ako se prilikom carinskih pregleda utvrdi da poštanska pošiljka sadrži predmete za čiji su uvoz propisani posebni uvjeti (obavezno žigosanje, fito-sanitarna kontrola, kontrola kvalitete i dr.) ili ako se prilikom carinskog pregleda utvrdi da poštanska pošiljka sadrži predmete čiji je uvoz reguliran posebnim propisima (oblik uvoza), carinarnica će obaviti carinjenje pošiljke samo ako su ispunjeni uvjeti propisani posebnim propisima.
Propis NN 63/1992 • 38. Ako je poštanska pošiljka zadržana u pošti carinjenje iz razloga navedenih u odredbama točaka 34 35. i 36. ove upute, pošta carinjenja stavlja na omot pošiljke napomenu o razlozima zadržavanja.
Propis NN 63/1992 • 39. Ako carinarnica prilikom carinskog pregleda utvrdi da pošiljka sadrži robu čiji je uvoz zabranjen, postupit će po članku 203. Carinskog zakona tako što će pošti carinjenja rješenjem naložiti da pošiljku vrati u inozemstvo u roku koji ne može biti duži od osam dana, uz upozorenje da će roba biti oduzeta ako ne bude vraćena u inozemstvo. Pošiljke iz stavka 1. ove točke, osim pošiljaka koje sa drže drogu, promiđbeni materijal i sl.. pošta carinjenja vraća preko izmjenične pošte u inozemstvo. Po vraćanju pošiljke u inozemstvo, carinarnica razdužuje poštansko-carinsku prijavu brojem carinske popratnice.
Propis NN 63/1992 • 40. Ako je u Carinskoj deklaraciji C2/CP3 naznačeno da je u pošiljci osobna prtljaga. selidbeni predmeti, reprodukcijski materijal, osnovno sredstvo za obavljanje dozvoljene djelatnosti osobnim radom ili roba koja je oslobođena od plaćanja carine, odnosno ako se pregledom pošiljke zaključi da bi primatelj pošiljke dokazao da ispunjava uvjete za uvoz odnosne robe, carinarnica pismeno poziva primatelja pošiljke da u roku osam dana od dana prijema poziva podnese dokaze da ispunjava uvjete za uvoz robe prispjele u pošiljci. U pozivu se naznačava da će pošiljka biti vračena u inozemstvo ako se primatelj u određenom roku ne odazove poziu ili ne izvijesti da je spriječen doći. Carinarnica predaje poziv pošti carinjenja da ga otpremi primateIju, a na poštansko-carinsku prijavu stavlja napomenu "Primatelj pozvan da priloži dokaze o pravu na uvoz".
Propis NN 63/1992 • Pošiljke iz stavha 1. ove točke pošta carinjenja dužna je čuvati do uručenja primatelju. odnosno do donošenja rješenja o vraćnju pošiljke u inozemstvo (članak 203. Carinskog zakona), ali ne dulje od 60 dana.
Propis NN 63/1992 • Ako primatelj pošiljke dokaže da ispunjava uvjete za uvoz robe, carinarnica postupa u skladu s ovom uputom.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 151/08, Broj 86/06, Broj 17/92, Broj 124/02, Broj 65/05, Broj 128/07


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled